הזכות לבחור ולהיבחר

מתוך eidhr

קפיצה אל: ניווט, חיפוש


The Minerva Center for Human Rights

The Hebrew University of Jerusalem

האמנה הבינלאומית לזכויות של אנשים עם מוגבלויות

(תרגום לעברית וערבית)

  1. השתתפות בחיים פוליטיים וציבוריים - יש להבטיח כי אנשים עם מוגבלויות יוכלו להשתתף בחיים הפוליטיים והציבוריים באופן ממשי ומלא, בשוויון עם אחרים, לרבות מימוש הזכות לבחור ולהיבחר (ס' 29(1)).
  2. יש להבטיח כי מתקנים וחומרים להצבעה יהיו נגישים וקלים להבנה.
  3. יש להגן על הזכות של אנשים עם מוגבלויות לבחור בהצבעה חשאית, להגיש מועמדות לבחירות, להחזיק בפועל במשרה ציבורית ולמלא כל תפקיד ציבורי בכל רמות הממשלה.


General Comment no.1 - Article 12 of the Convention

(תרגום לערבית)

  1. אסור שיכולת קבלת ההחלטות של האדם תהא הצדקה למנוע מאדם עם מוגבלויות לממש את זכויותיו הפוליטיות, לרבות הזכות לבחור, הזכות להיבחר, והזכות להיות חלק מחבר מושבעים (ס' 44).
 General Comment no. 2 - Article 9 of the Convention

(תרגום לערבית)

  1. על המדינות החברות לוודא כי מתקני ההצבעה נגישים ונהירים להבנה עבור אנשים עם מוגבלויות. כך גם לגבי אסיפות פוליטיות. במידה ואלה אינם נגישים, תימנע מאנשים עם מוגבלויות הזכות לבחור ולהיבחר (ס' 38).


חזרה לתוכן העניינים

חזור לעמוד הראשי

The European Union
This project is funded

by the European Unionהפרויקט יצא לפועל בזכות התמיכה הכספית של האיחוד האירופי. כלל התכנים באתר הם באחריות מרכז מינרבה לזכויות האדם, ואינם משקפים בהכרח את עמדות האיחוד האירופי.

The project was created and maintained with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of the Minerva Center for Human Rights and do not necessarily reflect the views of the European Union.
כלים אישיים